Готовим свое авто к зиме - советы профессионалов

Вираз «Готуй сани влітку» особливо актуально, коли мова йде про автомобілі. Зима не за горами, і пора подбати про шини. Фахівці рекомендують автовласникам не універсальні, а сезонні автопокришки, оскільки зимова гума більш надійна в умовах ожеледиці або свіжого сніжного покриву.

Своєчасна заміна шин.

Якщо температура повітря на вулиці опустилася нижче +7 гр С, значить потрібно замінити літні шини на зимові. Якщо зробити це вчасно - це дозволить істотно скоротити гальмівний шлях на мокрій дорозі та забезпечити оптимальне зчеплення шин з покриттям при будь-яких погодних умовах. Взагалі, фахівці вважають, що формула «4 літніх шини + 4 зимових» гарантує безпечну їзду круглий рік. Зимові шини краще встановлювати на обидві осі машини. Такий підхід дозволить автомобілю стабільно відчувати себе на зимовій дорозі і знизити ризики прослизання і відхилення від заданої траєкторії руху. Тяга автомобіля також поліпшується.

Дотримуйтесь рекомендований тиск.

Фахівці радять контролювати тиск повітря в шині хоча б раз на місяць, а також напередодні кожної тривалої поїздки. Дотримання даних рекомендацій забезпечує безпеку, економна витрата палива і високий ресурс автомобіля.Будьте уважні: повітря з шини виходить і сам по собі. Перевірку тиску потрібно проводити на «холодної» шині (+0,3 бару на «гарячій» шині).

Правильний підбір шин - запорука вашої безпеки.

Дотримання правил експлуатації автопокришок передбачає вибір шин відповідно до рекомендацій виробників та маркуванням самих шин. На одну вісь необхідно встановлювати шини з однаковим малюнком протектора; показники навантаження та індексу швидкості також повинні бути ідентичними. Стан шин на задній осі також потребує контролю; туди рекомендується встановлювати менш зношені шини. Цим ви забезпечите собі менший ризик заметів на мокрому дорожньому покритті, а також кращу керованість автомобіля в складних ситуаціях, при екстреному гальмуванні та інших екстремальних випадках.

Втрата повітря загрожує безпеці.

Фахівці рекомендують встановлювати новий вентиль кожен раз, коли доводиться міняти покришку. Якщо вентиль і ковпачок функціонують нормально, - це гарантує шині герметичність, оптимальний термін служби і постійне потрібний тиск.

Глибина протектора має велике значення.

Залишкову глибину протектора треба перевіряти регулярно. Від цього залежить гарний відвід води з плями контакту з дорожнім покриттям і довжина гальмівного шляху. Зовнішнього огляду може бути недостатньо - перевіряйте і внутрішню частину шини. Ретельно проведена діагностика автопокришки допоможе визначити, наскільки шина придатна до ремонту або краще все-таки відмовитися від її подальшої експлуатації, а також дозволить виявити дефекти і пошкодження внутрішнього шару, які, можливо, утворилися в результаті експлуатації при низькому тиску. Фахівці радять використовувати динамометричний ключ для кращої затягування кріпильних гайок і болтів. Це дозволить забезпечити більшу безпеку і захистити частини кріплення і гальмівну систему.

Балансування передніх і задніх коліс при кожній зміні покришок гарантує рівномірний розподіл навантаження на колеса, захист шин від нерваномерного зносу і зниження вібрації (що сприяє більш комфортного керування).

Фахівці рекомендують контролювати правильність установки кутів розвалу-сходження, тому що це має суттєве значення для забезпечення стійкості машини на дорозі і економії палива. З усіх питань підбору і встановлення шин краще звертатися до фахівців, які не тільки дадуть грамотну консультацію, а й нададуть послуги з необхідним видам техобслуговування вашого автомобіля.